شرايط ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
شرايط ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97


 معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 28 فروردين آغاز و تا 5 ارديبهشت ادامه خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يک مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.


 


آزمون تيزهوشان 97-98 در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس نمونه با تيزهوشان تجميع شده است.


 


براي دريافت اطلاعات بيشتر بر روي لينک هاي زير کليک نماييد:


برنامه ريزي مناسب براي قبولي در ازمون تيزهوشان نهم


نحوه تست زني در آزمون تيزهوشان


شرايط ثبت نام ازمون تيزهوشان 97


در شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان داريم بر طبق اعلام قبلي و برنامه ريزي صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبين آزمون استعدادهاي درخشان مي رساند از طريق سايت azmoon.meddu.ir در بازه زماني ذکر شده فقط ورود داوطلبين به سيستم جهت پرداخت هزينه مي باشد و هيچگونه تغييراتي اعمال نخواهد شد. هر داوطلبي که موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، کارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.


سوالات و منابع آزمون تيزهوشان نهم به دهم


سوالات آزمون تيزهوشان 97-98 استعدادهاي درخشان تيزهوشان نهم به دهم سال شامل دو بخش سوالات استعداد تحليلي و استعداد تحصيلي است. سوالات استعداد تحليلي به منظور ارزيابي قدرت تحليلي دانش آموز است و کلا اين 15 سوال از منابعي خارج از کتب درسي طرح مي شوندو کلا اين 15 سوال 20 درصد نمره آزمون را شامل مي شود. زمان پاسخگويي به پانزده سوال پانزده دقيقه است.


 


سوالات استعداد تحصيلي(سوالات و منابع آزمون تيزهوشان)


سوالات استعداد تحصيلي شامل 75 سوال راجع به کتب درسي است و کلا 80 درصد نمره کل آزمون را شامل مي شود اين 75 سوال شامل:


قرآن و معارف اسلامي يا آموزش قرآن و پيام هاي آسمان 8 سوال، زبان و ادبيات فارسي15 سوال، مطالعات اجتماعي که شامل اتماعي و تاريخ و جغرافياست 15 سوال، علوم تجربي 17 سوال، رياضي 20 سوال است زمان پاسخگويي به اين سوالات 75 سوال ، 85 ديقه است يعني هر سوال زماني بيشتر از يک دقيقه تقريبا 68 ثانيه مي باشد.


 


کليه ان 75 سوال از کتب درسي پايه هفتم و پايه هشتم مطرح مي شوند. در نهايت آنچه مهم است آزمون مي باشد و نمره اي که از آزمون کسب مي شود يعني معدل تحصيلي دانش آموز در آن هيچ گونه تأثيري ندارد.


معرفي بهترين منابع براي کتاب رياضي تيزهوشان


از آنجا که کتاب رياضي تيزهوشان نهم به دهم بيشترين تعداد سوال را با ضريب 3 داراست، اهميت بيشتري دارد. بعد از فهم تمام مطالب کتاب درسي و رفع اشکال مي توان يکي از کتاب هاي خيلي سبز يا مبتکران و يا فارابي را تهيه  و در مرحله سوم ازکتاب 1+31 استان تيزهوشان از چاپ انتشارات خوارزمي بهره ببريد ان کتاب 1+31 استان در بر گيرنده تمام سوالات تيزهوشان و نمونه دولتي سالهاي گذشته است و تا اندازه اي مي توان براي مرحله اوليه جمع بندي آن را پيشنهاد نمود. در مراحل پاياني بستگي به وضعيت پيشرفت تحصيلي و قدرت تست زني داوطلب منابع ديگري را به هر داوطلب معرفي خواهيم کرد.


معرفي منابع تيزهوشان نهم به دهم کتاب علوم


بعد از کتاب رياضي، علوم به دليل داشتن 17 سوال و ضريب 2 از مهمترين کتاب براي آزمون تيزهوشان نهم به دهم است. براي شروع بعد از مطالعه کامل کتاب درسي مي توان از علوم تيزهوشان گل پلاس از انتشارات گل واژه استفاده کرد. در مرحله بعد کتاب خيلي سبز را به دليل پاسخ تشريحي خوب و بيان مناسب معرفي مي کنيم . در مرحله پاياني اين کتاب بايد قدرت تست زني و وضعيت پيشرفت تحصيلي داوطلب را سنجيد سپس بسته به تراز تحصيلي دانش آموز مراحل پاياني را با کمک مشاوران درخت دانش طي خواهيد کرد.


معرفي بهترين منبع براي کتاب زبان و ادبيات فارسي تيزهوشان


کتاب زبان و ادبيات فارسي سومين کتاب مهم تيزهوشان نهم به دهم مي باشد که با ضريب 2 و تعداد 15 سوال در آزمون تيزهوشان تأثير گذار است. بعد از فهم کامل کتاب درسي در ابتدا کتاب مبتکران يا قلمچي بسته به سليقه خود داوطلب پيشنهاد مي شود و سپس براي مرحله جمع بندي از کتاب خيلي سبز بهره ببريد. در مراحل پاياني مانند ديگر کتابهاي درسي با توجه به ميزان پيشرفت تحصيلي دانش آموز تيزهوش منابعي متفاوت و مفيد براي آمادگي شرکت در آزمون معرفي مي کنيم.


معرفي بهترين منبع براي کتابهاي ديگر آزمون تيزهوشان(بهترين منابع براي قبولي در آزمون تيزهوشان نهم)


بقيه کتاب هاي موجود در آزمون از يک درجه اهميت برخوردار بوده و بعد از فهم کامل کتاب درسي مي توان از کتاب 1+31 استان انتشارات خوارزمي استفاده کرد. سپس دقيقا مانند کتاب هاي ديگر بعد از سنجش منابعي متفاوت بستگي به وضعيت داوطلب معرفي مي کنيم.


مشاوره و برنامه ريزي درسي تيزهوشان درخت دانش


قابل توجه دانش آموزان تيزهوش براي موفقيت در تمامي مقاطع تحصيلي نياز به برنامه ريزي روزانه تيزهوشان نهم منظم داريد، و با توجه به رنج هاي سني مختلف دانش آموزان براي شرکت در آزمون تيزهوشان به يک برنامه ريزي جامع و مناسب که شامل برنامه هاي روزانه ، هفتگي ، ماهيانه که منعطف با برنامه آزمون هاي آزمايشي است نياز دارند که مشاورين درخت دانش با بررسي تمامي جوانب شما را در اين امر راهنمايي مينمايند. براي يک برنامه ريزي منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش و همچنين براي دريافت ليست مدارس پسرانه تيزهوشان تهران در ارتباط باشيد. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش 9099072943 مي باشد. ارزوي ما موفقت شما دوستان عزيز مي باشد.


براي مطالعه پربازديدترين مقالات درخت دانش بر روي لينک هاي رنگي زير کليک نماييد:


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97


با چه نمره هايي در نهم متوسطه انتخاب رشته کنيم


 


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها